Оцінювання ефективності препарату Фармапрост у монотерапії у пацієнтів з комбінацією доброякісної гіперплазії передміхурової залози I ступеня і хронічного абактеріального простатиту
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Мета дослідження: вивчення ефективності застосування препарату ФАРМАПРОСТ виробництва компанії SYSTEM PHARM (Україна) у пацієнтів з комбінацією доброякісної гіперплазії передміхурової залози (ДГПЗ) I ступеня і хронічного абактеріального простатиту (NIH USA, категорія IIIа CP/CPPS – хронічний простатит/синдром хронічного тазового болю з ознаками запалення), оцінювання задоволеності лікування пацієнтами, вивчення непереносимості і можливих побічних ефектів досліджуваного препарату.
Матеріали та методи. В Українському інституті сексології та андрології була вивчена клінічна ефективність застосування препарату ФАРМАПРОСТ виробництва компанії SYSTEM PHARM (Україна) у пацієнтів з комбінацією ДГПЗ I ступеня і хронічного абактеріального простатиту.
Дизайн дослідження: обстежено та проліковано 60 чоловіків із комбінацією ДГПЗ I ступеня і хронічного абактеріального простатиту, у віці від 48 до 66 років і тривалістю захворювання від 6 міс до 12 років. Лікувальна програма складалася з двох курсів застосування ректальних супозиторіїв ФАРМАПРОСТ по 10 днів перед сном з перервою між курсами 20 днів. Усі 60 пацієнтів завершили повний курс лікування.
Оцінка ефективності: дослідження включало в себе два візити (до і після лікування), у ході яких були проведені: збір анамнезу, фізикальний огляд, лабораторне дослідження еякуляту (клінічний аналіз і бактеріологічне дослідження), анкетування, урофлоуметрія, ультразвукове дослідження. Ефективність лікування оцінювали через 30 днів після закінчення курсу.
Результати. Отримано дані, що підтверджують клінічну ефективність застосування препарату ФАРМАПРОСТ, представленого в Україні компанією SYSTEM PHARM (Україна) у 60 пацієнтів з комбінацією ДГПЗ I ступеня і хронічного абактеріального простатиту (NIH USA, категорія IIIа CP/CPPS – хронічний простатит/синдром хронічного тазового болю з ознаками запалення). Доведено високу клінічну (89,6–91,7 %) ефективність застосування даного лікарського засобу. Лікування супроводжувалося доброю переносимістю і мінімальною кількістю побічних ефектів.
Заключення. Застосування препарату ФАРМАПРОСТ у лікуванні хворих на хронічний абактеріальний простатит і ДГПЗ I ступеня є клінічно обґрунтованим і ефективним (89,6–91,7 %). Застосування препарату ФАРМАПРОСТ супроводжується доброю переносимістю і малою кількістю побічних ефектів (8,3 %). Отримані результати дозволяють рекомендувати використання препарату ФАРМАПРОСТ в якості монотерапії у пацієнтів з комбінацією ДГПЗ I ступеня і хронічного абактеріального простатиту.##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Сексологія і андрологія / Під ред. акад. О.Ф. Возіанова та проф. І.І. Горпинченка // Вид. «Здоров’я», Київ, 1996.
Корниенко А.М., Романюк М.Г., Гурженко Ю.Н., Аксёнов П.В. Эффективность препарата Ципролет А у мужчин, страдающих смешанной инфекцией мочеполового тракта // Здоровье мужчины. – 2014. – № 1. – С. 95–98.
Возианов А.Ф., Пасечников С.П., Андреев А.А.. Роль фактора роста в патогенезе гиперплазии простаты // Урология. – 1999. – № 3. – С. 93–98.
Choo M.S., Bellamy F., Constantinou C.E. Functional evaluation of Tadenan on micturition and experimental prostate growth induced with exogenous dihydrotestosterjbe // Urology. – 2010; 55(2): 292–8.