Актуальне питання негормональної стимуляції сперматогенезу при чоловічому безплідді
##plugins.themes.bootstrap3.article.main##
Анотація
Останнім часом питання безпліддя є вкрай актуальним у нашій країні. При цьому на чоловічу половину припадає близько 50%.
Мета дослідження: вивчення ефективності та безпеки застосування фертильного комплексу Зіман при різних формах безпліддя.
Матеріали та методи. Було проведено ретроспективне дослідження з вивчення ефективності та безпеки використання Зіману при різних формах безпліддя і впливу препарату на якість спермограми. У період 2012–2014 рр. з приводу різних форм чоловічого безпліддя в Українському інституті сексології та андрології (м. Київ) було проведено лікування 1467 пацієнтів. Середній вік чоловіків становив 29,4 року (від 21 до 42 років). У 1-у групу увійшли 630 пацієнтів з секреторним безпліддям, у 2-у групу – 510 пацієнтів з екскреторно-токсичним безпліддям, у 3-ю – 327 пацієнтів з ідіопатичним безпліддям. Пацієнтів з імунологічним безпліддям у дослідження не включали.
Результати. За результатами лікування спостерігали певний вплив монотерапії Зіманом на морфофункціональні показники сперми. Зіман є мультикомпонентним препаратом, який ефективно може бути використаний для лікування будь-яких форм безпліддя, як в моно-, так і комплексній терапії. Переносимість фертильного комплексу Зіман є доброю протягом тривалих курсів застосування.
Заключення. Результатом тримісячного курсу монотерапії стало настання вагітності у 214 пар незалежно від виду безпліддя. Максимальний ефект спостерігали у групі екскреторно-токсичного безпліддя, помірний ефект – у пацієнтів із секреторним безпліддям, мінімальний, але також клінічно значущий ефект, був при ідіопатичному безплідді.
##plugins.themes.bootstrap3.article.details##
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори зберігають авторське право, а також надають журналу право першого опублікування оригінальних наукових статей на умовах ліцензії Creative Commons Attribution 4.0 International License, що дозволяє іншим розповсюджувати роботу з визнанням авторства твору та першої публікації в цьому журналі.
Посилання
Nieschlag E, & Behre HM (1997) Andrology – Male reproductive Health and Dysfunction. SpringerVerlag, Berlin, Germany.
Lipshultz LI, Howards SS (1997) Infertility in the Male. Mosby-Year Book, St Louis, USA.
Сексологія та андрологія / Під ред. акад. О.Ф. Возіанова та проф. І.І. Горпинченко. – К.: Здоров’я, 1996 р.
Glover TD, Barrat CLR (1999) Male fertility and Infertility. Cambridge University Press, Cambridge, UK.
Glover TD, Barrat CLR (1999) Male fertility and Infertility. Cambridge University Press, Cambridge, UK Pasqualotto FF, Locambo CV, Athayde KS, Arap S (2003) Measuring male infertility: epidemiological aspects. Rev. Hosp. Clin. Fac. Med. S. Paulo 58(3):173–178.
Pasqualotto FF, Pasqualotto EB, Sobreiro BP, Hallak J, Medeiros F, Lucon AM (2006) Clinical diagnosis in men undergoing infertility investigation in a university hospital. Urol Int 76(2):122–5.