Ефекти препарату Простекс (ректальні супозиторії з простатиленом) у пацієнтів з простатичним больовим синдромом

##plugins.themes.bootstrap3.article.main##

І. І. Горпинченко
А. М. Ситенко

Анотація

Мета дослідження: оцінити вплив препарату Простекс на доме ни NIH CPSI (біль дискомфорт) та IIEF у пацієнтів з простатичним больовим синдром (ПБС).

Матеріали та методи. У дослідження увійшли 30 пацієнтів з ПБС, середнім віком 37 років (мінімальний – 25 років, максимальний – 51 рік), у яких середня тривалість скарг склала 10 міс, варіюючи від 6 до 23. Критерії включення: постійний або рецидивуючий епізодичний біль, який пацієнт пов’язує із передміхуровою залозою (ПЗ), що підсилюється при її пальпації. Больові відчуття у ПЗ не можна пояснити будь-яким інфекційним фактором або локальним патологічним процесом. Критерії виключення: гострі і хронічні інфекційно за пальні захворювання урогенітального тракту. Обстеження на етапі скринінгу: мікроскопічне дослідження уретрального матеріалу, середньої порції сечі і секрету ПЗ з метою виявлення запальної реакції. Для ідентифікації C.trachomatis, M.genitalium, U.urealiticum, N.gonor rhoeae, T. vaginalis, G.vaginalis уретральний матеріал досліджували методом ПЛР. Для виключення інфекції сечових шляхів проводили культуральне дослідження середньої порції ранкової сечі. Також до початку курсу терапії і після його закінчення пацієнтам проводили анкетування з використанням анкет NIH CPSI і IIEF. Режим терапії: по 1 супозиторію Простекс у задній прохід на ніч протягом 60 днів.

Результати. Двомісячний курс терапії препаратом Простекс не впливав на локалізацію больових відчуттів, проте достовірно і клінічно значущо знижував вірогідність їхнього виникнення та інтенсивність у промежині, над лобком і при/після еякуляції. Параметри больових феноменів у таких областях, як голівка статевого члена, яєчка і при сечовипусканні під впливом Простекса достовірно не змінювалися. Крім того, після закінчення терапії Простексом нами зареєстровані клінічно значущі і статистично достовірні зміни всіх доменів шкали IIEF. Зокрема, медіанне значення доменів, що характеризують ерекцію, оргазм/еякуляцію, лібідо, задоволеність статевим актом і сексуальним життям у цілому збільшилися відповідно на 6, 2, 2, 3 і 3 бали.

Заключення. Двомісячний курс препаратом Простекс (по 1 супозиторію у задній прохід на ніч) достовірно і клінічно значущо знижує ймовірність виникнення та інтенсивність больових відчуттів у промежині, над лоном і при/після еякуляції. Використання пацієнтами з ПБС ректальних супозиторіїв Простекс протягом 2 міс клінічно значущо і статистично достовірно збільшує сумарні бали шкали IIEF, що характеризують еректильну функцію, еякуляцію/оргазм, задоволеність статевим актом і сексуальним життям у цілому. З огляду на клінічні ефекти Простекса, його можна рекомендувати для ведення пацієнтів з ПБС, який поєднується з сексуальними розладами.

##plugins.themes.bootstrap3.article.details##

Як цитувати
Горпинченко, І. І., & Ситенко, А. М. (2016). Ефекти препарату Простекс (ректальні супозиторії з простатиленом) у пацієнтів з простатичним больовим синдромом. Здоров’я чоловіка, (4(59), 99–104. https://doi.org/10.30841/2307-5090.4(59).2016.104458
Розділ
Чоловіче безпліддя і планування сім'ї
Біографії авторів

І. І. Горпинченко, ГУ «Институт урологии НАМН Украины»

Горпинченко Игорь Иванович

А. М. Ситенко, ГУ «Институт урологии НАМН Украины»

Сытенко Андрей Михайлович

Посилання

http://uroweb.org/guideline/chronic-pelvic-pain/

Stephens Shields AJ, Clemens JQ, Jemielita T, Farrar J, Sutcliffe S, Hou X, Landis JR. Symptom variability and early symptom regression in the MAPP study: a prospective study of urological chronic pelvic pain syndrome //J Urol. 2016 Nov;196(5):1450–1455.

Breser M.L., Motrich R.D., Sanchez L.R., Rivero V.E. Chronic pelvic pain development and prostate inflammation in strains of mice with different susceptibility to experimental autoimmune prostatitis //Prostate. 2017 Jan;77(1):94–104.

Wong L., Done J.D., Schaeffer A.J., Thumbikat P. Experimental autoimmune prostatitis induces microglial activation in the spinal cord. //Prostate. 2015 Jan;75(1):50–9.

Savateeva Liubimova TN, Sivak KV, Malinin VV. Effect of prostatilen AC suppositories on course of experimental prostatitis // Urologiia. 2012 Jul Aug;(4):50–54.

Gorpynchenko II, Iakovlev GM, Boiko NI, Khavinson VKh. The treatment with the polypeptide preparation «Prostatilen» of patients with prostatitis complicated by a sexual functional disorder // Vrach Delo. 1991 Feb; (2): 48–51.

Vozianov A.F., Gorpynchenko I.I., Boiko N.I., Drannik GN, Khavinson VKh The use of prostatilen in treating patients with prostatic diseases // Urol Nefrol (Mosk). 1991 Nov Dec;(6):43–6.

Rosen RC, Riley A, Wagner G, Osterloh IH, Kirkpatrick J, Mishra A. The international index of erectile function (IIEF) a multidimensional scale for assessment of erectile dysfunction. Urology. 1997 Jun; 49(6):822–30.